JäsenrekisteriMehiläinen - urheilunetti

Kausalan Yritys järjestää 24.-25.3.2018 M40 Masters-finaaliturnauksen Kausalan liikuntahallilla.

 

OTTELUOHJELMA & tulokset

  Lauantai 24.4.    
KLO KENTTÄ 1 TULOS ERÄPISTEET
15.00 KIVA – Raiku (L1)  2-0  25-21, 25-19 
16.00 OYUS – KIVA (L1) 2-0 25-17, 25-16 
17.00 Raiku – OYUS (L1) 1-2 25-19, 18-25, 15-17
18.00 L1/2 KIVA – L2/3 VanLe (ot.1) 2-0 25-22, 25-19
       
KLO KENTTÄ 2 TULOS ERÄPISTEET
15.00 VanLe – HUKI (L2)  1-2  25-23, 20-25, 11-15 
16.00 LeKi – VanLe (L2) 2-0 25-12, 25-23 
17.00 HUKI – LeKi (L2) 2-1 19-25, 25-21, 15-9 
18.00 L2/2 LeKi – L3/3 VIP (ot.2)  0-2  21-25, 17-25 
       
KLO KENTTÄ 3 TULOS ERÄPISTEET
15.00 VIP – Voima (L3) 1-2  25-21, 21-25, 12-15 
16.00 Kestis – VIP (L3) 2-0  25-23, 27-25 
17.00 Voima – Kestis (L3) 2-0  25-19, 25-23 
18.00 L3/2 Kestis – L1/3 Raiku (ot.3) 0-2  24-26, 15-25 
       
       
  Sunnuntai 25.4.    
KLO KENTTÄ 1 TULOS ERÄPISTEET
10.00 L1/1 OYUS – voit.ot.2 VIP (VE1) 2-0  26-24, 25-18 
11.00 voit.ot.2 VIP – voit.ot.3 Raiku (VE1) 2-0  25-18, 25-18 
12.00 voit.ot.3 Raiku – L1/1 OYUS (VE1) 0-2  22-25, 20-25 
13.00 VE1/1 OYUS – VE2/1 KIVA (sij.1-2) 1-2  21-25, 25-17, 14-16 
       
KLO KENTTÄ 2 TULOS ERÄPISTEET
10.00 L2/1 HUKIvoit.ot.1 KIVA (VE2) 1-2  23-25, 25-20, 5-15 
11.00 voit.ot.1 KIVAL3/1 Voima (VE2) 2-1  16-25, 25-9, 15-11 
12.00 L3/1 Voima – L2/1 HUKI (VE2) 1-2  29-31, 26-24, 13-15 
13.00 VE1/2 VIP – VE2/2 HUKI (sij.3-4) 2-0  25-22, 25-20 
       
KLO KENTTÄ 3 TULOS ERÄPISTEET
10.00 häv.ot.1 VanLe – häv.ot.3 Kestis (sij.7-9) 2-1  22-25, 25-18, 15-9 
11.00 häv.ot.3 Kestis – häv.ot.2 LeKi (sij.7-9) 2-1  25-21, 27-29, 15-8 
12.00 häv.ot.2 LeKi – häv.ot.1 VanLe (sij.7-9) 2-0  25-19, 25-19 
13.00 VE2/3 Voima – VE1/3 Raiku (sij.5-6) 1-2  12-25, 25-20, 13-15 

Lopputulokset

  1. Kuhmon Kiva-Lentis
  2. Oulun Yliopiston Urheiluseura
  3. Vaasan Isku Power
  4. HUKI Jyväskylä
  5. Rautavaaran Raiku
  6. Laajasalon Voima
  7. Lempäälän Kisa
  8. Kestis
  9. Vantaan Lentopallo

 

JOUKKUEET

HUKI JYVÄSKYLÄ

Petri Myllymäki
Elmeri Nahkala
Janne Murtoniemi
Jyri Virtanen
Kimmo Tarvainen
Markku Colliander
Janne Mäyrä
Ville Nilsson
Jari Puura
Harri Virmanen
Timo Vilokkinen
Sami Oksanen

 

KESTIS

Petri Nevalainen
Pasi Myllymäki
Jarkko Pirhonen
Janne Pulkkinen
Jari Karjalainen
Hans Laihia
Jani Wessman
Juha Wessman
Juha Uggeldahl
Toni Kilpinen

 

LAAJASALON VOIMA

Rami Ahola
Hannu Holtinkoski
Dejan Subotic
Tuomas Sointu
Tero Leikas
Stefan Nymander
Heikki Lundahl
Harri Povelainen
Kai Pihlainen
Panu Hendolin
Mika Tiitto (manageri)

 

LEMPÄÄLÄN KISA

Ilari Jokinen
Marko Korvenaho
Marko Laakso
Petteri Fonsen
Tero Karppanen
Marko Panu
Mika Pyrhönen
Sami Yläkangas
Petri Lignell
Kalle Laine
Jari Kukkonen
Jani Sahramäki

 

KUHMON KIVA-LENTIS

Pasi Puhakka
Tero Hänninen
Jani Suutari
Janne Karppinen
Timo Poranen
Tapio Vilenius
Petri Rautiainen
Jussi Kolehmainen
Ari Tiainen
Jani Ikäläinen
Miika Heikkinen

 

OULUN YLIOPISTON URHEILUSEURA

Marko Illikainen
Markku Lang
Miika Tossavainen
Sami Kumpulainen
Henri Hannuniemi
Juha Kauppila
Mikko Vahe
Ari Kärkkäinen
Antti Malinen
Sami Kouva

 

RAUTAVAARAN RAIKU

Jussi Ruuskanen
Marko Kyyriäinen
Jani Taskinen
Janne Korkalainen
Matti Tuononen
Teemu Räsänen
Janne Laukkanen
Esa Taskinen

 

VAASAN ISKU POWER

Jussi Laulaja
Jari Hangas
Timo Salonen
Tommi Koskela
Jari Piuhola
Mika Mäki-Valtari
Janne Äijö
Sami Tuomaala
Mika Ristimäki
Jukka-Pekka Vesala
Ari Viianen
Juha Huhta
MIkko Kotimäki
Jukka Rajaheimo

 

VANTAAN LENTOPALLO

Kari Nostaja
Marko Vähäkuopus
Markus Kinni
Jussi Timonen
Janne Laine
Pasi Iisakkala
Marko Jokela
Kimmo Keskitalo
Jarmo Liimatainen